29 травня – День миротворців ООН

 

(Публікується в рамках конкурсу «Репортери АТО»)

 16 бригада армійської авіації, яка дислокується в Бродах, постійно приймає участь у миротворчих міссіях ООН. Ще за радянських часів військові відслужили в Афганістані, потім в Югославії. Їм довелося виконувати військовий обов’язок в Лівані, Ліберії,Сьєрра-Леоне, Кот-д’Івуарі, Демократичній Республіці Конго. Нині контингент перебуває лише в двох країнах: Ліберії ( в Ліберії – основний контингент, частина бригади дислокується в Кот-д’Івуарі) та Демократичній Республіці Конго.

 «Я сам був чотири рази в миротворчих місіях. Перша миротворча місія відбувалася в 2004 році в Сьєрра-Леоне і три – в Ліберії. Враження залишилися лише позитивні, адже льотний склад в тому числі і в місіях проходить загартовування. У середньому за місію льотчики мали наліт 200 і більше годин. Становилися не лише справжніми чоловіками, адже довелося знаходитися далеко від рідних і близьких, але й професіоналами своєї справи», – розповів заступник командира 16 бригади армійської авіації по роботі з особовим складом підполковник Михайло Шур.

Раніше військовослужбовці виконували миротворчу місію півроку, проте нині постає питання про перебування в контингенті рік.

«Я приймав участь в усіх кампаніях, де наша бригада виконувала завдання, окрім Югославії, а саме: в Ліберії, Демократичній Республіці Конго, Кот-д’Івуарі. Найбільші враження – це природа, незвичайні ландшафти. Місцеве населення до нас ставилося по-різному. Все залежало від місії. Наприклад, в Кот-д’Івуарі – спокійна країні, тому ставлення відповідне, як і в Ліберії. В Демократичній Республіці Конго виникають проблеми з місією ООН, адже там йде постійно війна. Населення не дуже задоволене, як виконує обов’язки місія, тому траплялися всілякі прициденти: камінням кидали, підкидували гранати під ворота місії. Все залежить від того, де знаходишся», – розповів командир вертолітної ескадрілі 16 бригади армійської авіації підполковникКостянтин Гаєвський.

Не обходиться місія без лікарів. Капітан медичної служби, начальник медичної служби 16 бригади армійської авіації Михайло Хоменюк згадує: «П’ять разів виконував миротворчу місію. Перший раз в 2005 в Ліберії був ординатором. Потім чотири рази був начальником медичної служби. Вперше в Демократичній Республіці Конго стикнулися з реальною війною. У нас тоді був перший поранений. Обстріляли наш вертоліт і бортовий перекладач отримав важке кульове поранення в ногу. Йому була надана допомога і він вилікувався. Зараз успішно проходить службу в полку спецпризначення».

Цьогоріч у миротворчі місії поїхали учасники АТО. Саме їм надавалася переваги під час відброку кандидатур. А ті, хто приїхав з миротворчої місії ООН, відправляються в зону АТО. Вже кілька місяців відслужив в АТО підполковник Михайло Шур і незабаром знову поїде в гарячу точку України. Командир вертольота Василій В.досить тривалий час воює в АТО, хоча до подій на сході приймав участь у миротворчих місіях: шість разів в Ліберії та один раз в Кот-д’Івуарі. «АТО – це також наша робота. Я військовий. Мене країна покликала і я пішов її захищати. В АТО потрапив від самого початку. Відтоді там і працюю. Основна наша місія – евакуація поранених. Збираюся там залишатися до перемоги», – підсумував він.

 Інна Борисова, Всеукраїнський журнал «Військо України»


Комментарии закрыты