У колишньому Інституті МВС зосереджено до 500 військовослужбовців ЗС РФ

Станом на 07.00 26.04.2015 року обстановка на Луганському напрямку в смузі відповідальності сектору «А» залишалася складною, напруженою без очевидної тенденції до покрашення. Як і раніше зберігалася загроза відновлення бойовиками НЗФ т.зв. «ЛНР» активних бойових дій. Всі підрозділи сектору «А» знаходилися у готовності до відбиття атак терористів.
Провокаційно порушуючи Мінські угоди щодо встановлення режиму припинення вогню, бойовики т.зв. «ЛНР» тричі за добу обстріляли вогневі позиції ВОП та РОП ЗС України в районах н.п. СТАНИЦЯЛУГАНСЬКа та ЩАСТЯ з напрямків ВЕСЕЛА ГОРА та КНЯЗЯ ІГОРА. Обстріли тривалістю від 3 до 15 хвилин велися з бронетранспортерів, автоматичних гранатометів та стрілецької зброї.
За аналогічний період минулої доби також було зафіксовано 4 обстріли. Кількість обстрілів зменшилася на 1.
Втрат особового складу ЗС України не допущено.
Прольотів ворожих БПЛА не зафіксовано.
Підрозділами сектору «А» виконувалися завдання по охороні та обороні базових таборів, блокпостів, взводних та ротних опорних пунктів. Велося спостереження за супротивником. Інженерними загонами спільно з обласними будівельними організаціями велися роботи з нарощування системи інженерних загороджень: викопувалися капоніри, траншеї, прокладалися колонні шляхи.
З особовим складом резервів сектору проводилися тренування, зняття з бойової підготовки, перевірялася їхня боєготовність. Резерви сектору до виконання завдань за призначенням готові.
Терористичними угрупуваннями т.зв. «ЛНР» під виглядом проведення занять з бойової готовності здійснювалося приховане нарощування угруповання вздовж лінії розмежування сторін, продовжувалося переміщення військової техніки та особового складу, накопичувалася бойова техніка, боєприпаси, матеріально-технічні засоби та паливо-мастильні матеріали. З території РФ прибували ешелони із значною кількістю військової техніки, зокрема БМП, танками, автомобілями, вертольотами.
Терористами нарощувалася чисельність бойового угруповання вздовж усієї смуги зіткнення, проводилося перегрупування підрозділів, зокрема танкових та артилерійських, Вздовж лінії розмежування активно проводилися заходи з інженерного обладнання позицій для особового складу та бойової техніки.
В ЛУГАНСЬКУ на аеродромі колишнього військового льотного училища спостерігався рух військових літаків та вертольотів, в будівлі колишнього обласного військкомату розташований штаб ФСБ РФ, у колишньому Інституті МВС зосереджено до 500 військовослужбовців ЗС РФ.

Руслан Ткачук,
Володимир КОРНІЯКА, із зони АТО
26.04.15

Комментарии закрыты