8 жовтня відбулася чергова прес-конференція речника АТО у Луганській області підполковника Руслана Ткачука

DSC_00948 жовтня у Сєвєродонецькому кризовому медіа-центрі «Сіверський Донець» відбулася чергова прес-конференція речника АТО у Луганській області підполковника Руслана Ткачука. Він спростував фейкові новини «Новоросії» і надав журналістам та громадськості інформацію щодо ситуації на Луганському та Артемівському (Попаснянський район) напрямках та щодо порядку відведення озброєння від лінії розмежування.

- На Луганському напрямку — перемир’я, а на Артемівському (Попаснянський район) зафіксовано грубе порушення бойовиками т.з. «ЛНР» режиму припинення вогню, — зазначив речник АТО. - Зокрема, вчора о 12-25 між селами Троїцьке Попаснянського району та Калинове (підконтрольне НЗФ «ЛНР»), військовослужбовці ЗС України та працівники Держмінтранспорту, які здійснювали будівельні роботи зі зміцнення фортифікаційних споруд, були обстріляні з напрямку Калинового. Російські найманці здійснили два постріли з ПТУР, один з яких потрапив у екскаватор на базі автомобілю «КРАЗ 255». Унаслідок цього було поранено чотирьох військовослужбовців ЗС України, уродженців Київської, Сумської та Хакрівської областей. Два захисники України отримали легкі поранення,  два – середньої важкості. Їх доставлено до травматологічного відділення ЦМЛ м. Бахмут Донецької області. Українські військовослужбовці у відповідь вогонь не відкривали. На місці події працювали спостерігачі ОБСЄ та ООН.

Керівник української сторони у Спільному центрі з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін генерал-майор Борис Кременецький провів телефонну розмову із заступником глави Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ в Україні Александром Хугом, який підтвердив факт отримання міжнародними спостерігачами матеріалів обстрілу українських бійців у районі Троїцького. Обстріл між Троїцьким та Калиновим став єдиним випадком порушення мирних домовленостей НЗФ з 30 вересня цього року.

На Луганському напрямку триває підготовка до другої черги з відведення від лінії розмежування артилерії (протитанкових гармат Д-48 та Д-44 калібру 85 міліметрів). Водночас моніторинг-офіцери ОБСЄ продовжують верифікацію: перевіряються індивідуальні заводські номери та місця передислокації танків Т-64 та Т-72. Нагадаю, вони відведені від передової на відстань не менше 15 кілометрів.


Комментарии закрыты