9 Травня на Луганському напрямку 1 захисник України отримав важке поранення

З 07.00 08.05. до 07.00 09.05.2015 року обстановка на Луганському напрямку залишалася напруженою. Змін в оперативній обстановці протягом доби не відбулося. Порушуючи Мінські домовленості щодо припинення вогню угруповання бойовиків т.зв. «ЛНР» здійснили загалом 7 обстрілів позицій ЗС України. Зафіксовано 3 обстріли  сил АТО в районі населеного пункту ДОНЕЦЬКИЙ зі стрілецької зброї та артилерії.

 З напрямку населених пунктів СМІЛЕ та ДОНЕЦЬКИЙ російські найманці двічі за добу вели обстріли з гармат снарядами калібру 152 та 122 міліметри, попри те, що використання артилерійських систем калібрів понад 100 міліметрів суворо заборонено. Згідно з Мінськими угодами, вони мали бути відведені на визначену протоколами відстань. По ВОП ЗС України в районах міст ЩАСТЯ та СТАНИЦІ ЛУГАНСЬКОЇ бойовики т.з. «Новоросії» відкривали вогонь з АГС-17. В результаті обстрілу 1 військовослужбовець отримав важке поранення. На даний момент вживаються усі заходи для порятунку його життя.

На Луганському напрямку зафіксовано 1 прольот БПЛА противника в районі ТРЬОХІЗБЕНКА-ВЕСЕЛА ГОРА.

Бойовиками НЗФ т.зв. «ЛНР» у місті ЛУГАНСЬК провели військовий парад. Терористи мають наміри здійснити збройні провокації з використанням одностроїв нового зразка та розпізнавальних знаків окремих підрозділів ЗС України. В самому Луганську бойовики ввели посилений контррозвідувальний  режим.

Підрозділи ЗС України виконували бойові завдання, зосереджуючи зусилля на охороні та обороні базових таборів, блокпостів, взводних та ротних опорних пунктів, спостережних постів та підтриманні постійної бойової готовності до відбиття терористичних атак з боку НЗФ т.зв. «ЛНР».

На Луганщині відбулися святкові заходи до Дня Перемоги над нацизмом. Урочисті мітинги пройшли Сєвєродонецьку, Лисичанську, Рубіжному, Станиці Луганській,  Золотому, селі Троїцьке, що біля Дебальцевого та інших прифронтових містечках та селах. Чимало людей одягли на петлички маки, як символ пролитої крові на полях битв Другої Світової війни. Вшанували пам’ять загиблих воїнів та поклонилися живим ветеранам.

НП не зафіксовано.

 

Руслан ТКАЧУК, речник АТО у Луганській області

Володимир СКОРОСТЕЦЬКИЙ, прес-офіцер сектору «А»

09.05.15


Комментарии закрыты