Будуємо лінії оборонних рубежів на сході України

20150814_121348 20150814_115122 20150814_114151 20150814_113609У березні Президент України Петро Порошенко затвердив план будівництва фортифікаційних укріплень на Донбасі. Спорудження першої лінії рубежів було покладене на Збройні Сили, і воно вже повністю завершене. Другу і третю лінію оборони будують обласні державні адміністрації.

Ці інженерні споруди складаються з сотень бліндажів та окопів різного призначення, десятків опорних пунктів і вогневих споруд. Хід робіт і готовність об’єктів контролюють військові.

- Досить часто нашим будівельникам доводиться працювати під артилерійським та мінометним обстрілом бойовиків, але терміни здачі лінії оборони, яку споруджують представники Тернопільщини, будуть виконані, — запевняє голова Тернопільської  обласної державної адміністрації Степан Барна. Він сам часто буває в зоні проведення Антитерористичної операції і особисто контролює хід робіт. – Існували в нас проблеми з доставкою деяких матеріалів, але вони вирішувались в найкоротші терміни, і будівництво не зупинялось. Зараз тернополяни здають вже третій опорний пункт, який розташовується на Попаснянському напрямку на Луганщині.

Комісія від військових, представників частин і з’єднань, які виконують завдання у даному районі проведення АТО, ретельно і прискіпливо приймає збудовані об’єкти, контролює, щоб роботи виконувались якісно. У складі комісії військові інженери та представники Головного квартирно-експлуатаційного Управління Міністерства оборони України.

  • У будівництві цих споруд мають бути ретельно дотримані всі вимоги до оборонних об’єктів, — говорить голова приймальної комісії від одного з секторів зони АТО, заступник керівника сектору підполковник Олександр Козлов.  – Тому будівельники з розумінням ставляться до нашої прискіпливості під час прийому таких об’єктів. Фортифікаційні укріплення повинні захищати бійців від ворожих обстрілів і вогню артилерії. Будівельники  навіть говорять, що можливо зводять ці траншеї і бліндажі для себе, своїх рідних чи друзів, тому роботи намагаються проводити якісно.

Всього на сході України має бути споруджено майже 250 опорних пунктів, сотні кілометрів траншей і окопів, кілька сотень бетонних вогневих споруд. Вартість лише одного опорного пункту складає до трьох мільйонів гривень.

Влад Волошин, прес-офіцер сектору «С»


Комментарии закрыты