Цивільне підприємство допомогло військовим

Публікується в рамках конкурсу «Репортери АТО»


image.ГоЛьвівське ВКФ «Пліт» розробило сучасний блокпост − збірно-розбірну металеву конструкцію, обшиту геотекстилем, котра на місці монтажу заповнюється або піском, або наявним ґрунтом. Після остаточних випробувань ці блокпости будуть закуповувати та передавати військовим для потреб облаштування позицій у зоні АТО.
Наразі підприємство розробило два різновиди конструкцій для виготовлення таких блокпостів – на основі польського та американського зразків. До речі, польові укріплення вже випробували на Яворівському військовому полігоні, де вони продемонстрували хороші результати. Сама конструкція є мобільною довготривалою вогневою точкою, яку при необхідності можна використовувати в якості блокпосту. Споруда має достатній ступінь захисту для убезпечення військових від усіх видів стрілецької зброї.
Вона складається з опалубки та бійниць для ведення вогню, а також перекриття, яке захищає від обстрілів зверху. Споруда проста у розгортанні: на монтаж одного укріплення йде близько двох годин. Одна мобільна вогнева точка розрахована на трьох бійців і дає змогу тримати кругову оборону. При необхідності укріплення може бути демонтоване та перенесене в інше місце. Аналоги цієї конструкції використовувалися країнами НАТО під час бойових дій на Близькому Сході. Собівартість конструкції складає близько 20 тисяч гривень.
«Люди, яких відправляють на передову, мають бути максимально захищені. Нам потрібна перемога, але нам потрібна перемога з найменшою кількістю людських втрат, бо життя є безцінне. Слава Богу, що в нас у місті є підприємства, які це розуміють. І сьогодні ці блокпости ми готові повністю забезпечувати батальйонам, які вирушають зі Львова у зону АТО. МВС вже замовило 8 таких конструкцій, також виявило зацікавленість і Міноборони.
Отож, дивлячись, скільки їм таких блокпостів буде потрібно, ми знайдемо й фінансування, й можливості. Якщо це дасть можливість врятувати життя, то ціна не має значення. А виробник може робити їх в достатній кількості. Бо ті наявні засоби, які нині використовуються, не дають такого ефекту. Навіть коли ставлять бетонні блоки, снаряди влітають в бетон, від нього може бути більше біди, ніж від піску. Це стандарт НАТО, тільки в них це коштує в рази дорожче, ніж те, що було зроблено на нашому львівському підприємстві», − зазначив при демонстраційному огляді монтажних виробів ВКФ «Пліт» міський голова Львова Андрій Садовий.
В Україні аналогів таких конструкцій поки що немає. Як розповідає директор ТзОВ ВКФ «Пліт» Андрій Пегитяк, ідею створення таких мобільних блокпостів він запозичив у поляків, на одній з виставок металообробної техніки. «У польських колег ми попросили взірець, який вони нам охоче подарували. А решту інформації про будівництво таких конструкцій ми віднайшли в Інтернеті. Замовили хорошу тканину, яка не горить і не розривається. Так і розпочалось виготовлення цих блокпостів. На виготовлення повністю всіх комплектів блокпосту, а це близько десяти збірно-розбірних конструкцій, на підприємстві ми витрачаємо один день».
«Ця конструкція, в порівнянні з блокпостами з мішків з піском, не розсиплеться. А якщо десь на місці знайти екскаватор, то конструкцію можна дуже швидко наповнити. І від кулі, гранати чи РПГ вона життя наших бійців врятує», − своєю чергою поділився враженнями заступник начальника Головного управління МВС України у Львівській області Андрій Карпінець.
Автор: Ігор Галущак

Комментарии закрыты