Де терміново взяти кошти на боротьбу з корупцією

Грантовий конкурс для Україна «Партнерства проти безкарності»

 • Що: Freedom House запрошує до подання заявок на фінансування (18 000 доларів США кожна), як технічну підтримку новаторських ініціатив, спільних вітчизняних та міжнародних правозахисних ініціатив
 • Хто має право на участь: Право на участь у цій програмі мають  некомерційні організації, об’єднання, ініціативи та фонди, що працюють в Україні у напрямку боротьби з корупцією та з порущеннями прав людини
 • Як подати заявку: Заявки мають бути подані в електронному вигляді через онлайн-систему до 13 травня 2015 року, 17:00 (Київ)

МОЖЛИВІСТЬ ФІНАНСУВАННЯ

Freedom House запрошує до подання заявок на фінансування та підтримку організації, кампанії та/або ініціативи, які ставлять за мету сприяння підвищенню відповідальності в українському суспільстві та владі, у тому числі в уряді, бізнесі та інших сферах. В рамках конкурсу будуть підтримані проекти, спрямовані на реалізацію ініціатив з забезпечення притягнення до відповідальності за корупцію, порушення прав людини чи інші порушення та зосереджені на питаннях використання, розробки або підтримки національних підходів та процесів. Додатково до фінансування переможцям конкурсу буде надана необхідна технічна підтримка з метою зміцнення організаційної спроможності та потенціалу. Крім того Freedom House тісно співпрацюватиме з партнерами з метою підтримки їхньої адвокаційної діяльності, працюючи пліч-о-пліч з антикорупційними платформами інститутів громадянського суспільства та ініціативами міжнародної солідарності.

Freedom House, яку було засновано в 1941 році Елеонорою Рузвельт та іншими американцями, є найстарішою неприбутковою, неурядовою організацією у Сполучених Штатах Америки, яка бачить свою місію у просуванні та захисті демократії і свободи по всьому світу. Freedom House підтримує глобальне поширення свободи шляхом проведення адвокаційних заходів, моніторингу та ґрунтовного дослідження стану свободи, а також безпосередньої підтримки демократичних реформаторів по всьому світу. 

Програма допомоги «Партнерства проти безкарності» спрямована на вирішення таких завдань:

 • Забезпечення фінансової підтримки адвокаційних ініціатив, громадських кампаній та інших заходів, що націлені на досягнення прозорості і відповідальності у владі, у суспільстві та в питаннях захисту прав людини;
 • Надання необхідної технічної підтримки, допомоги та інструментів новим ініціативам та кампаніям з метою посилення їхнього впливу, направленого на притягнення до відповідальності представників державної влади та громадянського суспільства за корупційні правопорушення та/або порушення прав людини в Україні; та
 • Сприяння ефективному задіянню міжнародних механізмів забезпечення правосуддя шляхом реалізації спільних місцевих та міжнародних адвокаційних ініціатив за співпраці з Freedom House.

Freedom House обере до 3 (трьох) адвокаційних ініціатив на суму фінансування до 18 000 доларів США кожна, які:

 • Націлені на вирішення проблеми корупції у всіх її проявах та/або реалізацію завдань щодо захисту прав людини в Україні;
 • Планують використовувати національні та/або міжнародні механізми для забезпечення притягнення до відповідальності за порушення;
 • Під час проведення громадських кампаній продемонстрували свою здатність донести до пересічних громадян зрозумілу і неупереджену інформацію та аналітичні дані;
 • Продемонстрували творчий підхід та вміння швидко реагувати на соціальні, політичні та економічні зміни в Україні.

Перевага надаватиметься організаціям та ініціативам, які бачать себе захисниками прав людини або прагнуть забезпечити дотримання принципів прозорості, відповідальності і демократичного розвитку. Крім того, пріоритет матимуть ініціативи, які вирішуватимуть питання захисту прав людини та/або подолання корупції на місцевому або регіональному рівні.

Партнери отримають фінансову і технічну допомогу, що надається на один рік, і матимуть можливість подати заявку на подальше фінансування. Після першого року підтримки партнери з адвокасі матимуть можливість подати заявку на фінансування та підтримку впродовж ще одного року – до подання додаткової пропозиції та її затвердження з боку Freedom House.

Freedom House підтримає ініціативи з проведення громадських кампаній та адвокаційних заходів, які чинитимуть тиск на органи державної влади з метою вжиття ними конкретних заходів для притягнення організацій, установ та членів громадянського суспільства до відповідальності за зловживання та порушення. Freedom House також мобілізує і намагатиметься активізувати зусилля, працюючи пліч-о-пліч з антикорупційними платформами інститутів громадянського суспільства та ініціативами міжнародної солідарності, що дозволить посилити вплив новостворених ініціатив та розподілити наявні ресурси.

Учасникам конкурсу надається повна свобода дій при розробці проектів в рамках цього конкурсу, але заявки оцінюватимуться також за такими критеріями:

 • Інноваційність – чи пропонує учасник конкурсу застосування інноваційних підходів, у тому числі з використанням технологій, залучення громадськості та вирішення питань, що становлять суспільний інтерес чи викликають занепокоєння у суспільстві?
 • Партнерства, залучення та інклюзивність – чи має учасник конкурсу історію та/або план розвитку стратегічного партнерства зі ЗМІ, організаціями громадянського суспільства або органами державної влади?
 • Цільова аудиторія – чи орієнтований учасник конкурсу на регіональну або місцеву аудиторію, а також чи має він чітке розуміння того, якою є його поточна та/або бажана цільова аудиторія, а також те, як залучити цю аудиторію та/або як задовольнити її потреби?
 • Відсутність дискримінації – чи враховує учасник конкурсу те, як національність, раса, мова, ґендер, ґендерна ідентичність та сексуальна орієнтація висвітлюються у ЗМІ, а також чи пропонує він стратегії підтримки боротьби з дискримінацією та інклюзивності?
 • Готовність до організаційного розвитку – чи має учасник конкурсу чітке розуміння того, в якій саме сфері потрібна допомога в організаційному розвитку у короткостроковій і середньостроковій перспективах, а також чи готовий заявник працювати з Freedom House над розвитком своїх організаційних спроможностей?

Перевага надаватиметься ініціативам і кампаніям регіонального і місцевого рівнів, а також тим, що зосереджені на висвітленні тем, щодо яких існують прогалини на рівні регіону або в розрізі тематики.

Учасники цього конкурсу повинні продемонструвати в своїх заявках розуміння основних недоліків в організації та/або кампанії і намагатися виправити їх за підтримки Freedom House.

В рамках цієї програми Freedom House надасть підтримку новим або існуючим ініціативам, що ставлять за мету чинення тиску на органи державної влади України з метою притягнення до відповідальності за вчинені порушення шляхом проведення інформаційних кампаній та адвокаційних заходів на місцевому та міжнародному рівнях.

ХТО МАЄ ПРАВО НА УЧАСТЬ

Право на участь у цій програмі мають лише некомерційні організації, об’єднання, ініціативи та фонди, що працюють в Україні. Фізичні особи і державні чи квазідержавні органи або комерційні установи та органи не мають права на отримання фінансування. Для отримання фінансування організації також повинні буди офіційно зареєстровані в Україні.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ГРАНТ

Freedom House має намір фінансувати проекти, що починаються в липня 2015 року. Бюджет проектів не повинен перевищувати 18 000 доларів США. Розподіл коштів відбуватиметься після обрання партнерів з адвокасі та укладання угоди між партнерами з адвокасі та Freedom House. Більшість заходів в рамках проектів має проводитися в Україні; покриття витрат на відрядження за кордон та діяльність за межами України здійснюватиметься за результатами розгляду кожної окремої проектної пропозиції в індивідуальному порядку.

ПОДАННЯ ЗАЯВОК І КІНЦЕВА ДАТА

 • Заявки приймаються до 13 травня 2015 в 17:00 (Київ);
 • Заявки мають бути подані українською, російською або англійською мовою з використанням форми заявки, форми бюджету та плану-графіку реалізації проекту;
 • Заявки мають бути подані в електронному вигляді через онлайн-систему. Бюджети проекту мають бути завантажені в онлайн-систему у форматі Excel до кінцевої дати.

ЗАПИТАННЯ

Запитання можна надсилати лише в електронному вигляді на адресу електронної пошти Freedom House: eurasia@freedomhouse.org до 6 травня 2015 в 17:00 (Київ).  Усі запитання та відповіді на них будуть опубліковані на цій сторінці.

ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ

 1. Розглядатимуться лише повністю заповнені заявки, подані через онлайн-систему до закінчення терміну подання заявок. Заявки включають в себе:

  1. Заявка, подана через онлайн-систему
  2. Бюджет проекту (у форматі шаблону), завантажений в онлайн-систему у форматі Excel.
 2. Відбір серед претендентів проводитиме Freedom House.
 3. Усі заробітні плати та інші витрати підлягатимуть перевірці, погодженню та/або коригуванню з боку Freedom House, залежно від повної чи часткової зайнятості відповідного працівника та з урахуванням заробітних плат і витрат для аналогічних посад по кожному регіону та Києву.
 4. Для отримання докладнішої інформації про Freedom House, зайдіть на сайт: www.freedomhouse.org.
 5. Реалізація цієї програми стала можливою завдяки підтримці Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія. Для отримання докладнішої інформації про Міністерство закордонних справ Королівства Норвегія, зайдіть на сайт: www.mfa.no.

 

-- 


Комментарии закрыты