Фінал інтелектуальної гри «Козацька сила в розумі»

Публікується в рамках конкурсу «Репортери АТО»

В зале у козачат было весело    Усі, хто прийшов того дня до зали Новоайдарського районого будинку культури, були вражені фейеричним дійством, яке відбувалось на головній сцені Новоайдарщини.  На декілька годин повними господарями цього  приміщення стали школярі практично всих шкіл району, які приїхали для того, щоб підтримать фіналістів інтелектуальної гри «Козацька сила в розумі». Треба особисто відзначити те, що шлях до фіналу для кожної з команд був не простим. Але учнівські колективи, які перемогли у творчому змаганні, зуміли довести, що саме вони гідні того, щоб поборотись за головний приз району, що саме вони є інтелектуальними продовжувачами  славетної козацької родини своїх пращурів.козачата из Алексеевки

Про високий ступень підготовки до цього свята говорило те, що у багатьох вболівальників у руках були прапори та транспоранти, на яких було написано «Я люблю Україну!», «Укрїана – моя країна!», «Гордий тим, що українець», «Ми – козацького роду»,  «Україна понад усе!», навіть цитувались строки віршів Великого Кобзаря: «В своїй хаті своя правда, і сила, і воля!». Все це було надзвичайно зворушливо і надзвичайно святково. Я бачив схвильовані очі бійців АТО, які завітали до  районного свята, очі гостей, серед яких був атаман Новоайдарського району В. М. Метропан, головний атаман Луганської Академії  Украиїнського козацтва «Счастье – Січ» В.М. Ткаченко, радник АТО по Луганській області Р.В.Ткачук та інші гості, які завітали до справжнього свята. І хоча зайвих міст у залі майже не було, у ті хвилини мені дуже захотілося щоб таке свято подивилось якнайбільше мешканців Новоайдару,  щоб навіть таємні песимісти змогли подивитись і переконатись, що у нас дійсно росте патріотична молодь, яка впевнено довела, що любить свою мову, свою країну, багато  знає про неї і  готова дізнтись ще більше.козачата Смоляниново

Треба відзначити, що навіть назви команд, та їх вбрання відповідали всим вимогам інтелектуальної гри, та її тематицію. Але якби була якась додаткова номінація, або специальний приз за творчій підхід до зовнішнього вбрання, то я особисто віддав би його команді Олексіївської школи-гімназії. Школярі вивели свою команду «Характерники» у козацькому вбранні. Це було дуже красиво і зворушливо, а шаровари, рубахи, та козачі шапки дуже пасували кожному члену команди.

Якщо ми вже повели розмову саме про команди, то треба відзначити, що окрім олексіївців до фіналу потрапили команда «Січ» Смолянинівської ЗОШ, та команда «Лідер» Новоайдаської школи-гімназії. Всі команди досвідчені, всі мали нагду перевірити себе у попередніх змаганнях. Але, незважаючи на це, все ж-таки перевага новоайдарців була не тільки у тому, що вони грали на «рідній території», але й ще по тій причині, що у них вже був досвід подібних змагань и новоайдарці не так давно були в числі лідерів інтелектуальної гри серед уччнів старших класів Луганської області. Отже, не дивлячиь на зміну внутришньополітичної ситуаціїї, вни всех зоставались членами єлітног клубу  інтеллектуалів Луганщини. Саме тому вони вийшли для того, щоб перемогамти и затвердити свій «елітний»  статус, а суперники мали довести, що складають їм дуже серьозну конкуренцію.коззачата  в строю участницы (1)

І грянув бій! Але, трохи забігаючи вперед, хотілося б, щоб надалі організатори подібних шоу трішечки ретельніше підходили до самої організації дійства. Мове йдеться, перед усим, про те, що команди, які вийшли віборювати першість були розташовані на на сцені, а в залі. Саме тому не всі вболівальники могли спотерігати за тим,  як працюють команди. Звичайно, на це зауваження можно відповісти про те, що у перерві між турами, коли жюрі підводило підсумки, на сцені виступали самодіяльні шкільні актори: співаки та танцюристи. Це дійсно так. Але, все ж таки, цікавіше було б спостерігати за  дійством, що відбувалось у ході запеклої боротьби, аналізуючи те, як працюють юні знавці.А для співаків і танцорів місце зажди знайшлося б.

Проте, це тільки мої особисті висновки і побажання, які я висловлюю організаторам, сподіваючись на те, що подібний конкурс стане в Новоайдарі традиційним и буде збирати аншлаги серед  населення. А для того, щоб попасти на гру, вболівальникам, потребно буди ще й десь діставати зайве спеціальне запрошенн до залу. Сподіваюсь, що у недалекому майбутньому все буде саме так, бо, не дивлячись на деякі дрібні незручності, гра проходиа динамічно і постійно держала зал у напрузі.

козацкая сила финал  63

Автор: Володимир Мартинов


Комментарии закрыты