Конкурс міні-грантів для журналістів, які висвітлюють теми дискримінації

Центр інформації про права людини оголошує конкурс міні-грантів для журналістів та журналісток, які висвітлюють тематику боротьби з дискримінацією. Заявки приймаються  до 30 липня.

До участі у конкурсі запрошуються журналісти та журналістки усіх видів ЗМІ з усіх регіонів України, а також фрілансери та фрілансерки.

Головним фактором участі в конкурсі є наявність перспективної теми для підготовки ґрунтовного журналістського матеріалу, що стосується вивчення проблематики дискримінації та/або розслідування й аналізу конкретних справ чи фактів, а також потенційна готовність надати громадськості якісний, цікавий, суспільно важливий журналістський матеріал для просування універсальних принципів рівності та недискримінації. Це можуть бути матеріали будь-якого жанру: журналістські розслідування, репортажі, аналітичні матеріали, інтерв'ю, фото- , відео- чи аудіопроекти тощо.

Для участі в конкурсі  необхідно надіслати заявку на електронну адресуtp@humanrights.org.ua до 30 липня.

Заявка повинна містити:

— прізвище, ім'я, по-батькові заявника / заявниці;

— поштову адресу;

—  контактні дані (телефон, електронна пошта);

—  назву ЗМІ, у якій працює заявниця / заявник (якщо є);

—  досвід щодо підготовки журналістських матеріалів чи проходження навчання на по темі рівності та недискримінації (посилання на попередні матеріали, назви курсів, тренінгів чи інших програм тощо);

—  опис концепції запланованого матеріалу (тема, основні питання, відповіді на які журналіст(ка) планує знайти в процесі роботи над матеріалом, перелік основних джерел інформації по темі тощо);

—  обґрунтування актуальності і важливості запропонованої теми;

—  опис витрат, необхідних для підготовки матеріалу.

Фінансова підтримка може бути використана для повного або часткового покриття витрат, що стосуються телефонних переговорів, копіювання, витратних матеріалів, поїздок, проживання, харчування, проведення досліджень і роботи з даними, оплати роботи експертів і консультантів, юридичного аналізу та інших витрат, які необхідні для проведення ґрунтовного дослідження теми і підготовки матеріалу. Не передбачаються витрати грантових коштів на придбання обладнання, плату за розміщення публікацій у ЗМІ.

За результатами конкурсу буде надано щонайменше 10 міні-грантів (кожен у розмірі від 3 до 5 тис. грн.).

Перемож(ни) ці конкурсу будуть визначені до 15 серпня.

Підтримані в рамках конкурсу матеріали мають підготовлені та оприлюднені до 1 грудня. Умовою надання міні-грантів є зобов'язання щодо документального підтвердження витрат для підготовки матеріалу (касові чи товарні чеки, інші бухгалтерські документи тощо).

Фінансування здійснюється у два етапи. Перший етап включає видачу авансу (70%) на покриття прямих витрат для підготовки матеріалу. Другий транш (остаточний розрахунок) здійснюється після надання одержувачем міні-гранту вичерпного звіту по першому траншу (авансу).

До конкурсної комісії по оцінюванню заявок входитимуть представники та представниці Центру інформації про права людини, Проекту «Без кордонів» Центру «Соціальна дія», Коаліції з протидії дискримінації в Україні, а також (за згодою) — Міжнародного фонду «Відродження» і Представництва Європейської комісії в Україні.

Організатори залишають за собою право републікувати всі підтримувані матеріали — з дотриманням авторських прав, а також поширювати і популяризувати їх.

Організатори зобов'язуються не розголошувати конфіденційну інформацію з отриманих заявок. Конфіденційна інформація заявника включає в себе інформацію, що міститься у заявці, вартісну, цінову та іншу інформацію, надану учасниками конкурсу міні-грантів.

Довідка
Організатори програми - Центр інформації про права людини спільно з Проектом «Без кордонів» Центру «Соціальна дія» під егідою  Коаліції з протидії дискримінації в Україні за підтримки Європейського Союзу та програми «Права людини і правосуддя»Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Досягнення рівності: спільний підхід для покращення стану  рівності та недискримінації».

 

-- 


Комментарии закрыты