На Луганщині — 22 обстріли. Бойовики застосовували заборонені Мінськими угодами 120-мм міномети

З 07.00 14.08. до 07.00 15.08.2015 року на Луганському та Артемівському напрямках – без змін, напружено. Бойовики НЗФ т.з. «ЛНР» збільшили кількість обстрілів оборонних рубежів сил АТО до 22 разів (минулої доби -12). Зазнали вогневого контакту позиції ЗС України в районах населених пунктів СТАНИЦЯ ЛУГАНСЬКА, ЩАСТЯ, КРИМСЬКЕ, сіл НИЖНЄТЕПЛЕ та АРТЕМА.

Зокрема, о 18-20 терористи з напрямку «Весела Гора» вели вогонь з 82-мм міномета по місту Щастя. У цей же період часу з цього ж озброєння зазнали враження позиції підрозділу ЗСУ поблизу села Нижнєтепле Станично-Луганського району. Після 19-00 адепти «русского мира» вдарили з 82-мм міномета та озброєння БМП-2 по нашому ОП на західних околицях сусіднього села Артема.  

З 19-50 до 23-26 з напрямку сіл Сміле та Сокільники, підконтрольних т.з. «ЛНР», тричі з невеликими перервами здійснено мінометний обстріл (82 мм), а також з АГС-17, ДШК та стрілецької зброї  позицій підрозділу ЗС України поблизу с. Кримське. Близько опівночі російські найманці застосували тут й заборонений Мінськими угодами 120-мм міномет.

Ввечері, з 21-00, майже за розкладом, поновився обстріл м. Щастя. З різних напрямків бойовики т.з. «Новоросії» тричі обстріляли ОП частини ЗС України в районі Луганської ТЕС та поблизу моста через Сіверський Донець з 82-мм міномета, АГС-17 та стрілецької зброї. Двічі застосовувалася ЗУ-23-2.

Зазнала вогневого враження й Станиця Луганська. Бойовики гатили по ній з 21-45 по 5-00 з напрямку району пам’ятника «Князю Ігорю», підконтрольного т.з. «Новоросії» з 82-мм мінометів, АГС-17 та ДШК та стрілецької зброї. На світанку адепти «русского мира» вдарили по оборонних рубежах підрозділу ЗСУ з 120-мм мінометів, заборонених міжнародними протоколами. Внаслідок обстрілів займалися чотири будинки на вул. Лермонтова, 8, 28, 32 та вул. Барбашова, 49. Зусиллями фахівців МНС пожежу було локалізовано. Жертв та постраждалих немає.

У результаті влучення близько 5-00  зі 120-мм міномета у підстанцію поблизу села Лопаскине Новоайдарського району залишився без електропостачання район Трьохізбенки. Об'єкту інфраструктури нанесено серйозні ушкодження. Військово-цивільна адміністрація докладає зусиль для відновлення електропостачання.

О 3-30 бойовики НЗФ завдали вогневого враженнчя по позиціям ЗСУ поблизу м. Золоте Попаснянського району. Тут російські найманці затосовували 82-мм міномети, АГС-17 та стрілецьку зброю.

На Луганщині завершується будівництво фортифікаціних споруд. Вздовж лінії розмежування повстали залізобетонні доти, бліндажі, капоніри, сотні кілометів траншей.       

Підрозділи сил АТО мужньо утримуюють свої оборонні позиції, впевнено діючи на усіх ділянках на Луганському та Артемівському напрямках.

Руслан Ткачук, речник АТО у Луганській області, підполковник

15.08.15


Комментарии закрыты