На Луганщині нагороджено переможців конкурсу «Репортери АТО»

Напередодні Дня Незалежності Україні у прес-центрі Луганської обласної військово-цивільної адміністрації (м. Сєвєродонецьк) відбулася урочиста церемонія нагородження переможців конкурсу «Репортери «АТО». Організатори конкурсу (речник АТО у Луганській області — ініціатор, Луганська обласна військово-цивільна адміністрація та Кризовий медіа центр «Сіверський Донець») поставили за мету об’єднати зусилля журналістів у формуванні єдиного українського інформаційного простору, зокрема, щодо об’єктивного висвітлення  Антитерористичної операції у всій її повноті (дії сил АТО, волонтерів, капеланів, тощо). Конкурс додав мотивації професіоналам у сфері ЗМІ у антикорупційній та антифейковій боротьбі. Попри те, що спочатку він задумувався як регіональний – у Луганській області – з часом переріс у всеукраїнський, адже окрім сєвєродончан, луганчан, рубіжан до нього приєдналися кореспонденти з видань, радіо та телеканалів Краматорська, Львову, Києва, Тернополя, Харкова тощо. Загалом до конкурсу було представлено кілька сотень творчих проектів. Журі конкурсу, яке очолила відома українська публіцистка Олена Степова, отримало справжній виклик: цікавих публікацій, репортажів з передової, відеосюжетів, радіопрограм, фото та інтернетпостів було дійсно багато. Однак спільними зусиллями кращих визначено (див. Додаток). Заохочено 38 журналістів у 8 номінаціях.11873503_933083433426171_6290377786418021645_n

Переможців привітали та нагородили керівник апарату обласної військово-цивільної адміністрації Ріта Холоденко, речник АТО у Луганській області підполковник Руслан Ткачук, київський видавець та публіцист Вадим Карпенко.

11902528_933083430092838_1614992676572538153_nКожен з номінантів, прибулих до Сєвєродонецька, отримав диплом за перемогу у конкурсі «Репортери АТО» за підписом губернатора Луганщини Георгія Туки та книги за авторством Олени Степової та від видавництва «Вадим Карпенко».11870867_933083523426162_6549368568223525606_n

11921661_933083530092828_247241453865597262_n 11892277_933083526759495_30428367234432899_nЗа сприяння генерального спонсора конкурсу Лисичанського пивоварного заводу у найближчому майбутньому буде підготовлено та видано альманах, куди увійдуть кращі публікації, які були представлені у «Репортерах АТО».

DSC_0417Після офіційної церемонії у Сєвєродонецькому кризовому медіа центрі відбулася презентація нового відеопроекту переможців конкурсу Володимира та Оксани Мартинових «Тривожна тиша – 2».

Журналісти висловили побажання про проведення нових етапів конкурсу «Репортери АТО».

Влас інф.

Фото Костянтина Скомороха

P.S. Організатори висловлюють вдячність за допомогу у проведенні конкурсу публіцистам Олені Степовій, Вадиму Карпенку, депутату Лисичанської міської ради Олегу Кострюкову, волонтерам Олені Голтвяницькій та Давиду Пагава.

 

Додаток

Переможці Конкурсу «Репортери АТО»

(номінація та вид ЗМІ)

 

1. «Слава героям!» (життя солдатів на передовій, фото, відеопортрети героїв, нариси, інтерв’ю з військовими, спогади про загиблих):

Друковані публікація: журналісти Леніна БИЧКОВСЬКА,  Інна БОРИСОВА, Олена АНДРЮЩЕНКО

Відео: Олександр ШЕЛЕСТ, Луганське обласне телебачення «Луганщина. Визволення Боровське»

Фото: фотохудожник Костянтин СКОМОРОХ за підбірку фоторобіт «Будні АТО: Луганщина»

Документалістика: Володимир МАРТИНОВ за документальный фильм «Истерзанная тишина», Олександр ШУЛЬМАН «Життя на нулю» (нарис про оборону бійцями батальйону «Айдар» м. Щастя).

 

2. «Воєнні хроніки» (репортажі з передової);

Друковані публікація: журналісти Евген ГАПИЧ, Володимир СКОРОСТЕЦЬКИЙ, Олена ОСОБОВА

Відео: Наталія НАГОРНА 1+1, за сюжет «Посилення реваншистських настроїв»; журналіст ТРК «Украина» Василий ПОЛОТАЙ за відеосюжет «Без світла і води остались десятки населених пунктів в Луганській області»

Радіо: Марія ЗАВ’ЯЛОВА за радіорепортажі «Город Счастье, нулевая позиция «Фасад» та «Відродження Трьохізбенки».

Документалістика: Владислав СТАРИЦЬКИЙ, «Вільний репортер», за фільм «Молімося за Донбас»

 

3. «Волонтерська звитяга» (життя волонтерів, їх діяльність на передовій та робота з населенням);

Друковані публікація: журналісти Олена АНДРЮЩЕНКО, Наталья ВОЙНОВА, Яна ЧУМАЧЕНКО; Вікторія САВИЦЬКА — кращий текст про зусилля волонтерів з порятунку  тварин зони АТО .

Відео: Олена КОНОВАЛОВА (Еспресо ТВ) за сюжети «Лисичанську майстриню війна не зламала», «Лисичанськ: життя після окупації»

3. «На новому місці» (життя переселенців);

Друковані публікація: Семен ПЕРЦОВСЬКИЙ, Владимир ХАПЧУК, Вікторія САВИЦЬКА

Відео: Соломія КОШТУРА, м. Львів, за сюжети «Дітям Донбасу іграшки замінили уламки снарядів» та «Переселенці повертаються у свої будинки на лінії вогню, бо нікому не потрібні у мирній Україні»

5. «Економіка зони АТО» (відбудова інфраструктури у визволених містах, діяльність підрозділів військово-цивільного співробітництва CIMIC тощо);

Друковані публікація: журналісти Ігор ГАЛУЩАК та Єгор ПОТОЦЬКИЙ.

 

6. «Культура в АТО» (культурні події в зоні АТО, святкові волонтерські заходи, тощо);

Друковані публікація: журналісти Володимир СКОРОСТЕЦЬКИЙ, Яна ЧУМАЧЕНКО та Оксана МАРЧЕНКО

Відео: Владислав СТАРИЦЬКИЙ , «Вільний репортер», за сюжет «АТО» проти «Продмашстроя». (Футбол в Сєвєродонецьку).

 

7. «Душпастирство на передовій та у тилу» (життя та служіння капеланів на передовій, віруючі військовослужбовці та війні);

Друковані публікація: журналісти Яна ЧУМАЧЕНКО, Тетяна КАЛЕНИЧЕНКО, Ярослава ТИМОЩУК

 

8. «Антифейкова боротьба» (аналіз та спростування фейкових повідомлень);

Друковані публікація: журналісти Ярослава ТИМОЩУК, Наталья ВОЙНОВА, Інна БОРИСОВА

Відео: Анна РУДЕНКО, Оксана КУЛИШЕВА за серію телепрограм «Міфи і реальність – запитай у спеціаліста»

Документалістика: Оксана МАРТИНОВА за документальний фільм «Війна на Донбасі».

 


Комментарии закрыты