На Луганщині підрозділи ЗС України завершили підготовку до відведення озброєння в рамках першого етапу

З 07-00 4.09 до 07-00 5.10.2015 року на Луганському та Артемівському (Попаснянський район) напрямках на лінії розмежування дотримувався режим припинення вогню, який є підґрунтям для виконання доповнень до Мінських угод щодо відведення бронетехніки та озброєння калібром менше 100 мм.

На Луганщині, зокрема, завершено підготовку до відведення танків Т-64 та Т-72, протитанкових гармат Д-48 та Д-44 калібру 85 міліметрів та 82-мм мінометів 2Б-9. З представниками спеціальної моніторингової місії ОБСЄ визначено та узгоджено списки озброєння та бронетехніки, маршрути їх руху та зосередження. Війська – в очікуванні сигналу, який покладе початок фізичному етапу відведення озброєння.

Нагадаю, підрозділи ЗС України, залучені до сил АТО на Луганщині, отримали 14 діб на виконання дій, регламентованих доповненнями до Мінських угод. Очікується, що відведення озброєння в рамках першого етапу  розпочнеться сьогодні. Цей процес є двостороннім і проходитиме під наглядом моніторинг-офіцерів ОБСЄ із запрошенням представників засобів масової інформації.

На полігонах Луганщини сьогодні продовжаться навчання з вогневої підготовки. Навички стрільби зі стрілецької зброї, РПГ-7 та РПГ-18 «Муха» підвищать гірські піхотинці та солдати ще двох механізованих бригад щостої хвилі мобілізації.

Руслан Ткачук, речник АТО у Луганській області, підполковник

5.10.15

 


Комментарии закрыты