На Луганському напрямку зафіксовано 10 обстрілів та 2 бойових зіткнення

З 07.00 07 травня до 07.00 08 травня 2015 року обстановка на Луганському напрямку залишалася складною, напруженою без тенденції до покращення. Зберігалася загроза відновлення бойовиками т.зв. «ЛНР» активних бойових дій.

Незважаючи на підписані Мінські угоди щодо припинення вогню та відведення важкого озброєння, терористичні угруповання так званої «ЛНР» продовжували обстріли позицій сил АТО. За добу, станом на 7 ранку 8 травня на Луганському напрямку зафіксовано 10 обстрілів та 2 бойових зіткнення підрозділів ЗС України з диверсійно-розвідувальними групами бойовиків.

Основні дії противника по лінії зіткнення було сконцентровано на напрямках населених пунктів АРТЕМА, КРИМСЬКЕ, ЩАСТЯ, СТАНИЦЯ ЛУГАНСЬКА. У районі міста ЩАСТЯ відбулося 4 обстріли наших позицій зі стрілецької зброї зі сторони ВЕСЕЛА ГОРА та району пам’ятника КНЯЗЮ ІГОРЮ.

Неподалік н.п. АРТЕМА бойовики тричі вели вогонь по наших позиціях з використанням мінометів калібру 120 міліметрів з напрямку МІЛОВА ГОРА. Це озброєння мало бути відведене згідно з пунктом 2  Мінського протоколу. Окрім цього сили т.з. «Новоросії» застосовували стрілецьку зброю, великокаліберні кулемети та автоматичні гранатомети АГС-17.

Військовослужбовці ЗС України дали адекватну відповідь на вогневі провокації терористів. Наші частини вели вогонь у відповідь зі стрілецької зброї, кулеметів великих калібрів та мінометів калібру 82-міліметри. Під час бойових зіткнень з ДРГ противника було захоплено гранатомет РПГ-7М2 з термобаричною гранатою ТБГ-7В. Втрати супротивника уточнюються.

Безповоротних втрат серед особового складу підрозділів ЗС України не допущено. Троє військовослужбовців під час бойового зіткнення з ДРГ бойовиків т.з. «ЛНР» отримали легкі поранення. Їх оперативно доставлено до стаціонарного медичного закладу та надано кваліфіковану медичну допомогу.

На території Луганської області було зафіксовано 10 прольотів ворожих БПЛА. Засобами нашої протиповітряної оборони було знищено дві повітряних цілі.

Сили АТО на луганському напрямку посилили пильність у зв’язку із проведенням масових заходів, присвячених пам’ятним датам 8 та 9 Травня. Разом з будівельними організаціями облдержадміністрацій інженерні загони ЗС України виконували завдання по зміцненню системи інженерних загороджень. Було проведено обладнання бліндажів, капонірів, траншей, проведено колонні шляхи. Наші військовослужбовці продовжували виконання бойових завдань. Основні зусилля зосереджувались на підтриманні постійної бойової готовності до відбиття будь-яких атак російських найманців.

Володимир СКОРОСТЕЦЬКИЙ, прес-офіцер сектору «А»,

Руслан ТКАЧУК, речник АТО у Луганській області

08.05.15

 


Комментарии закрыты