Конкурс «Репортери АТО» продовжено до 15.08.15 (положенння)

Конкурс «Репортери АТО» —  це змога об’єднати зусилля журналістів у формуванні єдиного українського інформаційного простору, зокрема щодо об’єктивного висвітлення  Антитерористичної операції, у всій її повноті (дії сил АТО, волонтерів, капеланів, тощо). Це – ще один внесок у посилення мотивації професіоналів у сфері ЗМІ у антикорупційній та антифейковій боротьбі. Найвищий рейтинг матимуть медійні продукти, які не лише піднімають важливі питання сучасного суспільства, але й дають конкретні відповіді, як розв’язати болючі проблеми АТО, зокрема й в інформаційній сфері.

Вступ

Конкурс для журналістів, які готові своїм пером і словом нести в український інформаційний простір правду про подіїї, що відбуваються в зоні АТО, і таким чином долати атмосферу відчаю, безсилля і апатії. Повага до особистості кожної людини, утвердження високої моралі та духовних цінностей, дотримання журналістської етики – основні критерії конкурсних матеріалів.

Конкурс започатковано за ініціативою речника АТО в Луганській області підполковника Руслана Ткачука у партнерстві з Кризовим медіа центром «Сіверський Донець» та Луганською військово-цивільною адміністрацією.

1. Мета і завдання Конкурсу

1.1. Метою Конкурсу є широке та  правдиве висвітлення подій, які відбуваються в зоні АТО: на передовій, у населенних  пунктах прилеглих до територій бойових дій, у містах та селах України.

1.2. Завдання Конкурсу:

- Заохотити журналістів до написання цікавих матеріалів, які висвітлюють події, що відбуваються у зв`язку з проведенням АТО.

-Спонукати кожного українського читача/слухача/, глядача не бути пасивним споживачем, а впливати на інформаційний простір, звертаючись до редакцій ЗМІ і висловлюючи своє бачення речей.

- Підняти в українському суспільстві нові вимоги щодо якості медіа-продуктів, дотримання журналістами професійної етики і поваги до кожної особистості, яка є учасником подій у боротьбі за незалежність України.

- Наголошувати на корисних та тривалих ініціативах у різних сферах діяльності: військово-соціальній, економічній, культурній, релігійній тощо.

2. Організатор Конкурсу та конкурсна комісія

2.1. Організатором конкурсу є речник АТО в Луганській області в партнерстві з Кризовим медіа-центром «Сіверський Донець» та Луганською військово-цивільною адміністрацією.

2.2. Конкурсну комісію представляє експертне журі, до складу якого входитимуть провідні журналісти та громадські діячі (склад конкурсного журі, куди запрошені відомі журналісти, письменники та ведучі, буде оголошено незабаром).

3. Термін і місце проведення Конкурсу

3.1. Конкурс починається з моменту публічного оголошення про нього – з 27 березня 2015 року і триватиме до 15 серпня 2015 року – останнього дня прийому робіт для участі у Конкурсі.

3.2. Інформація про Конкурс розміщується у медіа-ресурсах партнерів цього проекту та усіх зацікавлених ЗМІ.

4. Учасники Конкурсу

4.1. До участі в Конкурсі запрошуються штатні та позаштатні кореспонденти українських друкованих та електронних ЗМІ, телебачення і радіо, які мають чи не мають професійне посвідчення та чиї матеріали відповідають вимогам Конкурсу.

4.2. Конкурсні роботи мають відповідати нижче наведеним вимогам:

- повага до особистості кожної людини;

- доступність для розуміння широкого кола людей;

- креативність і динаміка у викладі матеріалу;

- достовірність викладених фактів;

- резонансність теми;

-виконують виховну та просвітницьку функцію;

- дають конкретні відповіді на актуальні питання світового, національного чи місцевого значення;

- базуються на моральних цінностях та журналістській етиці;

- передають складність і комплексність проведення АТО та різні підходи для його сприйняття.

4.3. Матеріали, подані на Конкурс, повинні бути опубліковані, озвучені, показані у будь-яких українських засобах масової інформації (українською або російською мовою), а також розміщені в електронних ЗМІ в період з 20 лютого 2014 року по 15 серпня 2015 року. Виняток стосується тих матеріалів, які не були оприлюднені у зв`язку з тим, що не працювали регіональні (газети, радіо та телебачення).

4.4. Роботи на Конкурс можуть подаватися як авторами, так і читачами/ глядачами/слухачами із заповненою анкетою встановленого зразка (див. Додаток 1). Коли стаття чи репортаж є працею співавторів, усі члени групи повинні бути вказані у анкеті кандидатури. Вони будуть вважатися одним кандидатом. Головна особа, яка підписує цю анкету, свідчить, що інші автори чи правонаступники підписали цей документ. Організатори Конкурсу не є відповідальними у випадку рекламації чи заперечення одного автора чи правонаступника, які не підписали цієї анкети.

4.5. Матеріали з поміткою «На конкурс» надсилаються на адреси  sdcrisis@ukr.net та vu2010@ukr.net  або поштою: 94300 м. Сєвєродонецьк Луганської області, пр. Радянський, 54, Кризовий медіа-центр «Сіверський Донець».

4.6. На Конкурс подаються:

- електронні копії газетних або журнальних публікацій, копія аудіо- чи відеоматеріалів з ефірною довідкою;

- анкета учасника конкурсу, належним чином заповнена та підписана (бланк анкети розміщений тут)

- не повні досьє учасника конкурсу не зможуть брати участь у Конкурсі.

4.7. Матеріал, який подається в електронному вигляді, повинен бути у наступних форматах:

- друковані матеріали — у відсканованому вигляді в форматі .jpeg,

- матеріали, розміщені на інформаційних Інтернет-ресурсах — у текстовому форматі.doc із зазначенням гіперпосилання. Пересилати такі матеріали електронною поштою у вкладеному файлі.

4.8. На конкурс приймаються матеріали обсягом:

- Відеоматеріали — до 60 хв.

- Аудіоматеріали — до 30 хв.

- Друковані матеріали та матеріали електронних ЗМІ — не більше — 20 тис. знаків.

4.9. Кількість матеріалів, поданих одним автором – необмежена.

4.10. Роботи на конкурс після його оголошення надавати не пізніше ніж протягом тижня з моменту їх публікації в ЗМІ.

5. Визначення результатів Конкурсу

5.1. Визначення найкращих робіт.

 Конкурс відбуватиметься у таких номінаціях:

- «Слава героям!» (життя солдатів на передовій, фото, відеопортрети героїв, нариси, замальовки, інтерв’ю з військовими, спогади про загиблих);

- «Воєнні хроніки» (репортажі з передової);

- «Волонтерська звитяга» (життя волонтерів, їх діяльність на передовій та робота з населенням);

- «На новому місці» (життя переселенців);

- «Економіка зони АТО» (відбудова інфраструктури у визволених містах, діяльність підрозділів військово-цивільного співробітництва CIMIC тощо);

- «Культура в АТО» (культурні події в зоні АТО, святкові волонтерські заходи, тощо);

- «Душпастирство на передовій та у тилу» (життя та служіння капеланів на передовій, віруючі військовослужбовці та війні);

- «Антифейкова боротьба» (аналіз та спростування фейкових повідомлень);

- «Вільна тема» (будь-який твір про АТО, який не підпадає під номінації);

- «Патріоти України» (есе – твір для школярів).

За категоріями: друковані матеріали ЗМІ; аудіоматеріали радіопередач; відеоматеріали (анімаційного, документального, художньо-публіцистичного жанру); інтернет-контент (Інтернет-сайтів; Інтернет-каналів, Інтернет-радіо).

5.2. Журі конкурсу в останній день прийому конкурсних робіт (15 серпня 2015 року) розглядає подані роботи та оцінює їх відповідно до вимог, зазначених у п. 4.2. цього Положення.

5.3. Журі Конкурсу визначає по 7 фіналістів у кожній із тематичних категорій (номінацій). Аналіз результатів Конкурсу і списки фіналістів 15-20 серпня 2015 року оприлюднюються на сайті  Кризового медіа-центру «Сіверський Донець», на Офіційному сайті Речника АТО у Луганській області.

5.4. З кожної п`ятірки фіналістів члени експертного журі визначать авторів матеріалів, які посіли перше, друге і третє місця.

 У  у серпні 2015 року відбудеться перегляд матеріалів фіналістів та оголошення переможців Конкурсу, яке буде приурочене до святкування Дня Незалежності України.

5.5. Імена переможців Конкурсу оприлюднюються в день оголошення на урочистих зборах, на Офіційному сайті Речника АТО у Луганській області та на сайті Кризового медіа-центру «Сіверський Донець», сайті Луганської обласної військово-цивільної адміністрації та в медіа-ресурсах партнерів цього заходу.

5.6. Матеріали переможців будуть опубліковані/ретрансльовані на Офіційному сайті Речника АТО у Луганській області та Кризового медіа-центру «Сіверський Донець».

5.7. Експертне журі має право відхилити розгляд конкурсних матеріалів, які, на думку його членів, не відповідають критеріям відбору конкурсу «Репортери АТО».

5.8. Члени експертного журі Конкурсу залишають за собою право не присуджувати премії у різних категоріях у різних типах мас-медіа у випадку, якщо відібрані кандидатури не відповідатимуть критеріям, встановленим положення конкурсу «Репортери АТО».

6. Нагородження переможців Конкурсу

6.1. Нагородження переможців відбудеться 22 серпня після їх оголошення членами журі ( перелік призів буде уточнено). Автори, які посядуть перші місця у кожній окремій категорії, отримають призи  і відзнаки учасників Конкурсу. Автори двох наступних місць – призи від спонсорів і дипломи учасників Конкурсу. Фіналісти отримають дипломи учасників Конкурсу.

6.2. У випадку, якщо переможець Конкурсу не зміг приїхати на вручення диплому і призу, відзнаку і винагороду (грошову чи матеріальну) організатори Конкурсу відсилають йому винагороду поштою.

7. Прикінцеві пункти Положення

7.1. У ході прийому робіт на Конкурс щотижня на Офіційному сайті речника АТО у Луганській області та Кризового медіа-центру «Сіверський Донець» розміщуватимуться найцікавіші матеріали, отримані на цей момент. Це розміщення матеріалу не свідчить про те, що він уже оцінений журі, а є лише частиною інформування громадськості про перебіг заходу.

7.2. Конкурсні матеріали можуть бути використані оОрганізатором Конкурсу для популяризації ідеї Конкурсу з обов’язковим узгодженням з автором матеріалу, із зазначенням імені та прізвища автора та першоджерела його оприлюднення.

7.3. Подані на Конкурс матеріали не повертаються.

7.4. Колегія конкурсу «Репортерів АТО» залишає за собою право змінювати це положення, якщо цього вимагатимуть обставини, попередивши про це учасників Конкурсу.

7.5. Участь у конкурсі означає цілковиту і беззастережну згоду з положенням про конкурс «Репортери АТО».

 


Комментарии закрыты