Прес-конференція речника АТО у Луганській області (20.08.15)

2_32 3_17У приміщенні Сєвєродонецького кризового медіа-центру «Сіверський Донець» відбулася чергова прес-конференція речника АТО у Луганській області, підполковника, Руслана Ткачука. 

Речник АТО надав журналістам наступну інформацію щодо ситуації на Луганщині:

З 07.00 19.08. до 07.00 20.08.2015 року на Луганському напрямку спостерігалося зниження динаміки вогневих провокацій противника, а на Артемівському (Попаснянський район) – зростання напруги. Загалом на Луганщині зафіксовано 8 обстрілів (для порівняння 12 — минулої та 22 — позаминулої діб). Зазнали вогневого ураження оборонні рубежі Зброєних Сил України в районах населених пунктів Станиця Луганська, Щастя, Болотине, Троїцьке та Комишуваха. (Докладніше — в офіційному зведенні станом на 20.08.15 на офіційносу сайті речника АТО у Луганській області)  

 

Спеціальний гість Руслана Ткачука представник  підрозділу військово-цивільного спіробітництва ЗСУ (CIMIC), майор Іван Кришталь представив до уваги журналістів соціологічне дослідження, проведене Харківським інститутом соціальних досліджень за підтримки групи цивільно-військового співробітництва, яке стосувалося широкого кола питань пов'язаних із взаємодією армії та населення. 

— Для керівництва ЗСУ та Сектору вкрай важлива позиція населення, яка формується в ході проведення антитерористичної операції, по відношенню до армії, — зазначив офіцер. - Зокрема, з'ясувалося, що за рівнем довіри громадян Луганської області ЗС України займають друге місце, поступаючись лише церкві.

Серед факторів, які непокоять громадян, найбільш важливими визначено: загроза посилення бойових дій, носіння військовослужбовцями вогнепальної зброї в громадських місцях.

Результати дослідження дали можливість з'ясувати, що існує потреба у зміцненні зв'язків між збройними силами та населенням, а також у збільшенні рівня відкритості та прозорості діяльності військових у Луганській області.

Представник групи цивільно-військового співробітництва підкреслив, що для покращення взаємовідносин між ЗСУ та мешканцями Луганської області втілюється у життя проект створення «Центру цивільно-військового співробітництва» у місті Сєвєродонецьк. Ключовими завданнями Центру мають стати надання консультативної допомоги громадськості з широкого кола питань пов'язаних з діяльністю Збройних Сил України

 — Хочу підкреслити, що керівництво Збройних Сил та цивільного сектору, у якому ми знаходимося, зацікавлено та дуже прискіпливо відноситься до того, як ставиться місцеве населення до військових, бо це безпосередньо впливає на хід операцій та їх результати. Ми не працюємо наосліп, ми заказали нашим партнерам з Харкова — громадській організації Харківського університету соціальних досліджень -саме соціальне дослідження, що надає нам інформацію щодо подальших наших дій. Раніше ми вже розповідали про ті проблеми, що існують: недовіра до військових, певний страх до людини зі зброєю, не завжди коректне відношення до цивільних. Усі ці моменти було враховано та опрацьовується нами, — розповів майор Кришталь — Дані соцдослідження стали у нагоді.

Щодо результатів дослідження, то отримана інформація — це лише, так зване, «соціологіне дно». Важливі наступні дослідження, які покажуть об'єктивні результати, які можливо виявити у динаміці. Ми обов’язково розповімо про ці дані, які отримаємо, — зазначив Іван Кришталь.

 


Комментарии закрыты