Прес-конференція речника АТО у Луганській області станом на 13.08.15 (відео СТВ)

13.08.2015, у приміщенні Сєвєродонецького кризового медіа-центру «Сіверський Донць»,за адресою Радянський 54, відбулася чергова прес-конференція речника АТО у Луганській області, підполковника, Руслана Ткачука. Традиційно обговорювалися теми : Хроніка АТО та антифейкова боротьба.

Спеціальним гостем конференції був капелан батальйону «Луганськ-1», отець Олександр, який розповів про душпасторську опіку у підрозділах МВС у зоні АТО.

Руслан Ткачук надав наступну інформацію, що до ситуації на Луганському напрямку на 13.08.2015:

З 07.00 12.08. до 07.00 13.08.2015 року на Луганському та Артемівському напрямках – без змін, стабільно напружено. Бойовики незаконних зброєних формувань так званої «ЛНР» 12 разів обстрілювали оборонні рубежі сил АТО. Зазнали вогневого контакту позиції ЗС України в районах населених пунктів Станиця Луганська, Щастя, Кримське, Трьохізбенка та села Болотне.

Зокрема, бойовики так званої «Новоросії» двічі, з 8-05 до 10-50, обстрілювали з напрямку села Весела Гора зі стрілецької зброї наші позиції поблизу Щастя. О 13-12 вони застосували по місту ЗУ-23-2.

О 20-47 з напрямку села Сміле російські найманці вдарили з 82-мм міномета по ОП підрозділу Зброєних Сил України поблизу Кримського Новоайдарського району.

О 22-43 бойовики НЗФ з напрямку «Крута гора» застосували по оборонній позиції українців СПГ-9.

З 21-30 по 23-10 російські найманці гатили по Станиці Луганській з 82-мм мінометів, АГС-17, ДШК та стрілецької зброї.

О 23-10 дісталося південній околиці Трьохізбенки Новоайдарського району. Противник вів вогонь з АГС-17 з напрямку села Пришиб.

Найбільшого вогневого враження на Луганщині зазнало село Болотене Станично-Луганського району,з 5-10 до 6-10 російські окупанти вдарили по наших позиціях, дислокованих поблизу нього, з 152-мм САУ, 120-мм та 82-мм мінометів.

За інформацією ГУ МВС у Луганській області, до центральної міської лікарні м. Сєвєродонецька з діагнозом численні осколкові вогнепальні поранення кінцівок госпіталізовано міліціонера батальйону «Київ-2», 1977 р.н. Ушкодження останній отримав 12.08.2015 о 09-20 під час несення служби у с. Кримському Новоайдарського району, внаслідок підриву на протипіхотної міні.

Над Луганщиною зафіксовано 3 прольоти безполотників противника.

«Підрозділи сил АТО повністю контролюють ситуацію на Луганщині, мужньо утримуючи оборонні позиції та впевнено діючи на усіх ділянках на Луганському та Артемівському напрямках», зазначив підполковник, Руслан Ткачук.

Нести військову службу, мужньо переносити усі складнощі, хлопцям допомагають капелани. Отець Олександр, капелан батальйону «Луганськ-1», розповів журналістам про особливості своєї роботи у підрозділах, що знаходяться у зоні АТО.

«На війні немає невіруючих, навіть ті, що викладали та «проповідували» колись «ленінізм», стають на коліна у молитві, прохаючи Бога зберегти їм та побратимам життя», — розповів отець Олександр. «Зі свого боку, я намагаюся допомогти бійцям усім, чим можу:сповідь, порада, підтримка. Нажаль, у зв’язку зі службою у багатьох хлопців виникають певні складнощі у родинах, у декого з’являються проблеми з алкоголем. Мій обов’язок – допомогти, направити у необхідне русло, просто вислухати, дати змогу виговоритися», — розповів капелан «Луганськ-1».

«Радує, що у батальйонах немає жодних проблем між бійцями, що представляють різні конфесії», додав отець Олександр.

 


Комментарии закрыты