Прикриваючись парадом до 9 травня бойовики завозять важке озброєння

З 07.00 01.05. до 07.00 02.05.2015 року обстановка на Луганському напрямку залишалася складною, напруженою без тенденції до покращення. Зберігалася загроза відновлення бойовиками НЗФ т.зв. «ЛНР» активних бойових дій.

У порушення Мінських угод про припинення вогню, терористичними угрупованнями т.зв. «ЛНР» за добу було здійснено 17 обстрілів позицій ЗС України. Терористи вели вогонь з ПТКР, мінометів, гранатометів, великокаліберних кулеметів, стрілецької зброї. За аналогічний період минулої доби було зафіксовано 9 обстрілів. Кількість обстрілів збільшилась на 8.

Бойовики обстрілювали ВОП та РОП ЗС України з напрямків ВЕСЕЛА ГОРА, КРАСНИЙ ЛИМАН, РАЇВКА, СЛОВ'ЯНОСЕРБСЬК, СОКІЛЬНИКИ, МИКОЛАЇВКА.

Протягом години тривав обстріл ВОП на південній околиці с. ТРЬОХІЗБЕНКА з напрямку КРАСНИЙ ЛИМАН з використанням бойовиками гранатометів АГС – 17, великокаліберних кулеметів ДШК та мінометів. Під час обстрілу отримали поранення легкого ступеню важкості 4 військовослужбовця ЗС України, яким було надано першу медичну допомогу та відправлено в лікарню н.п. НОВОАЙДАР. Внаслідок обстрілу ВОП ЗС України з напрямку СЛОВ'ЯНОСЕРБСЬКА один військовослужбовець отримав легке поранення в руку.

В смузі відповідальності сектору прольотів ворожих БПЛА  зафіксовано не було.

Разом з будівельними організаціями облдержадміністрацій інженерні загони ЗС України виконували завдання з нарощування системи інженерних загороджень. В інтересах визначених підрозділів обладнувалися бліндажі, капоніри, траншеї, прокладалися колонні шляхи.

Водночас з території РФ здійснювалося постачання НЗФ т.зв. «ЛНР» боєприпасів, танків, бойових машин реактивної системи залпового вогню «Град», САУ та мінометів калібру 120-мм, які розташовувалися в місцях базування бойовиків.

Терористи переміщували військову техніку, накопичували боєприпаси, матеріально-технічні засоби, нарощували свій бойовий потенціал у тому числі за рахунок військових підрозділів та бойової техніки ЗС РФ.

У м. ЛУГАНСЬК під виглядом підготовки до проведення параду 9 травня терористами переміщено велику кількість танків, САУ, БМП ЗС РФ, які можуть бути використані для подальшої участі у проведенні наступу на підрозділи ЗС України.

Підрозділи ЗС україни виконували бойові завдання. Основні зусилля зосереджували на охороні та обороні базових таборів, блокпостів, взводних опорних пунктів, підтриманні постійної бойової готовності до відбиття будь-яких терористичних атак.

 


Комментарии закрыты