Сватове: динаміка взаємодії ЗС України, ДСНС, МВС та органів державної влади

3 листопада у Сєвєродонецьку відбулась прес-конференція речника АТО у Луганській області підполковника Руслана Ткачука. Спеціальними гостями заходу стали керівник групи цивільно-військового співробітництва ЗС України у Луганській області підполковник Ігор Коропатнік та прес-офіцер Державної служби з надзвичайних ситуацій у Луганській області Олександр Чалий.

Прес-конфененція присвячувалася ліквідації наслідків катастрофи у арсеналі поблизу Сватового. Зокрема, зазначалося, що у зоні наближеній до епіцентру підриву на території арсеналу нині виконують завдання інженерно-саперні підрозділи ЗС України. Зачистку самого Сватового та певних секторів поза містом — спеціалісти ДСНС. 

За першу добу було реалізовано наступні заходи: з застосуванням ІМР (інженерних машин розгородження) виконано безпечні проходи. По них було задіяно три ГПМ-54 (пожежні танки) для тушіння пожежі  на території складу та поблизк неї. Визначено основний радіус розльоту боєприпасів у результаті детонації. Він становив від 150 до 250 м. Значно менша кількість снарядів розлетілась за межі цього периметру і завдала збитків населеному пункту. Окрім пожежі на складі спалахнули локальні пожежі у місті, які було оперативно локалізовано та потушено. У першу чергу військовослужбовцями ЗС України обстежено ділянки вздовж автошляхів та самі траси на предмет наявності вибухонебезпечних предметів. 

Протягом другої доби, 31.10, спеціалісти інженерно-саперних підрозділів ЗС України зачистили участки по зовнішній бік доріг, тим самим замкнувши периметр небезпечної зони. Цю територію було блоковано нарядами військовослужбовців та працівників МВС. Протягом третьої доби, 1 листопада, основні зусилля саперів ЗС України перенесено з району наближеного до епіцентру пожежі на периферійний участок розльоту боєприпасів. Тепер коло незачищеної території поступально звужується.

Станом на 2 листопада військовослужбовці ЗС України виявили, вилучили та утилізували понад 700 боєприпасів. Тільки протягом минулої доби (2 листопа) наповнено три КРАЗи вибухонебезпечних предметів. Їх підготовлено до утилізації. Підриви боєприпасів здійснюються на ділянці віддаленій на 7 км від міста невеликими партіями.DSC_0356 DSC_0151 DSC_0183 DSC_0168


Комментарии закрыты