У центрі уваги — солдат (у секторі «А» відбувся навчально-методичний збір, який об'єднав офіцерів по роботі з особовим складом, ВСП, прокуратури, психологів, інформаційників та капеланів)

11873708_1608558922729489_6514932943988231316_n 11889536_1608559292729452_3402174025113261543_n 11062720_1608559222729459_6002763567150875853_n

На Луганщині, у секторі «А», під час навчально-методичного збору, заступники командирів військових частин та підрозділів по роботі з особовим складом проаналізували морально-психологічний стан та стан військової дисципліни і правопорядку у підпорядкованих колективах.
Крім керівного складу сектору, офіцерів по роботі з особовим складом військових частин, до збору залучалися представники військової служби правопорядку, військової прокуратури, груп інформаційного та психологічного забезпечення, військові капелани.
За словами начальника групи виховної та соціально-психологічної роботи сектору «А» Петра Заболотнього робота з особовим складом поверхневості не допускає. Заходи, що проводяться у військових частинах для підтримки у військовослужбовців високого бойового духу, розвитку морально-психологічних якостей, необхідних для досягнення високої бойової готовності, а відтак і успішного виконання бойових завдань повинні бути системою, а не носити епізодичний характер.
– Тому визначаючи стан справ у тому чи іншому військовому колективі, – говорить Петро Заболотній, – ми не брали кількісні показники правопорушень, що трапилися, а розглядали заходи, які вживалися командуванням частин щодо їх недопущення. Крім того, розглядаючи дієві приклади по виявленню та нейтралізації негативних чинників, які впливають на морально-психологічний стан підпорядкованого особового складу, профілактики правопорушень, ділилися досвідом роботи.
Під час розгляду та аналізу випадків правопорушень своїми думками ділилися керівник групи інформаційної підтримки дій військ полковник Олександр Скрябін, психолог групи цивільно-військового співробітництва Ірина Шопіна. Вони були одностайні у тому, що до роботи з особовим складом офіцерам потрібно залучати актив військового колективу, його лідерів. А презентована ними навчально-методична література, зокрема щодо навчання молодших командирів формам і методам роботи з особовим складом, виявлення лідерів та аутсайдерів у військовому колективі, роботи з неформальними лідерами різних типів, повинна допомогти офіцерам кваліфіковано вирішити це питання.
Головний військовий капелан сектору Благочинний ієрей Володимир акцентуючи увагу присутніх на питаннях душпастирської роботи зауважив, що військовий капелан у військовій частині та офіцер по роботі з особовим складом в питаннях підняття бойового духу військовослужбовців, зменшення напруги у військовому колективі повинні працювати у тандемі. Водночас присутній на заході представник регіонального об’єднання мусульман Тимур Берідзе висловив готовність працювати у тих військових частинах, де є військовослужбовці мусульмани.
На завершення навчально-методичного збору, офіцерам по роботі з особовим складом були визначенні завдання щодо удосконалення організації та проведення у підпорядкованих частинах та підрозділах заходів морально-психологічного забезпечення, від яких напряму залежить готовність військового колективу до виконання бойових завдань.

Сергій Фурдик, прес-офіцер сектору «А»


Комментарии закрыты