У «сіру» зону — для ознайомлення з проблемами місцевих мешканців

З робочою поїздкою у Лобачеве та Лопаскине побували заступник керівника військово-цивільної адміністрації Новоайдарського району Олег Юрченко та в.о. керівника ВЦА сіл Трьохізбенка, Лобачеве, Лопаскине, Оріхове-Донецьке та Кряківка підполковник Руслан Ткачук. По сьогодні у ці села прийнято їздити у військовому супроводі. Однак, коли робоча група направлялась на місце зустрічі з місцевими мешканцями патруль МВС вже покинув район. Попри все зустріч з селянами відбулася. Її фільмували журналісти львівського телеканалу ЗіК.DSC_0047[1] У Лобачеве люди зібралися у сільському клубі. Спілкування з керівництвом тривало близько 2 годин. Людей турбували питання навчання дітей, реєстрації, надання допомоги у відновленні зруйнованих будинків у результаті бойових бій, забезпечення медикаментами. Однак особливо гостро стояло питання про відкриття пункту пропуску до с. Жовте, яке знаходиться по іншу сторону Сіверського Донця. 

Олег Юрченко пообіцяв забезпечити безкоштовну допомогу з продуктами харчування, а також поставками медикаментів. Щодо пункту пропуску, то як зазначалося, це компетенція вищого керівництва. Підполковник Руслан Ткачук пояснив порядок перетину блокпотів та перереєстрації у Новоайдарському районі.

Партнер в.о.керівника Трьохізбенської ВЦА по проекту «Український простір» Вадим Карпенко з радістю виявив у клубі бібліотеку. де знайшлосяі чимало україномовних книжок. Селянам передали брошури «21 міф кремлівської пропаганди», які вони з готовністю прийняли та запевнили, що обов'язково ознайомляться.

DSC_0048

На «знаменитій» переправі у Лобачевому робоча група зафіксувала лодку, в якій люди перетинали лінію розмежування з порушенням режиму. Масштабна контрабанда тут неможлива через важкодоступність Лобачевого (грутові дороги бажають кращого), однак проблема офіційного сполучення з сусіднім Жовтим слід розв'язувати.

DSC_0046У Лопаскине, де зустріч відбулася просто неба, люди так само просили, аби дозволили хоча б одну лодку, яка б офіційно перепраляла бажаючих через річку, адже «там рідня, друзі, люди, які потребують допомоги...» А ще тут (напротивагу Лобачевому) немає газу, отож гостро постало питання з вугіллям та дровами. У цьому обіцяють допомогти співробітники місії ООН. Літнім людям потрібні так само медикаменти. Робоча група зібрала списки препаратів. Найбличим часом їх буде поставлено.

DSC_0105 


Комментарии закрыты