У Сватовому триває ліквідація наслідків катастрофи

Станом на 9-00 1.11.2015 у м. Сватове, що на Луганщині – стабільно. У цілодобовому режимі продовжує роботу оперативний штаб, до складу якого входять представники ЗС України, ДСНС, МВС, органів державної влади та місцевого самоврядування.

Кількість жертв не змінилась. Внаслідок вибухів загинуло дві особи (1 військовий та 1 цивільний) та постраждало 5 осіб (4 військових та 1 цивільний). За минулу добу до лікувальних закладів звернулося ще 3 цивільні людини за допомогою. Зв'язок їх захворювань (травм) з надзвичайною ситуацією, яка відбулася, встановлюється.

За минулу ніч вибухів боєприпасів в осередку пожежі не зафіксовано. Ліквідація осередків пожежі на території складу на темний період доби було призупинено. Роботи поновлено о 7 год. З початку виконання завдань інженерно-саперними підрозділами ЗС України виявлено 681 боєприпас, 215 з яких утилізовано у кар’єрах.

14 піротехнічними групами ДСНСУ з 7 год. 30 хв. розпочато дообстеження секторів міста на предмет виявлення та знешкодження вибухонебезпечних предметів (з початку виконання робіт всього ними виявлено, вилучено та знешкоджено 418 одиниць).  До кінця дня плануються завершити очищення Сватового від вибухонебезпечних предметів.

За інформацією Сватівської райдержадміністрації, обстежено стан будівель та встановлено, що 305 об’єктів житлового фонду  потребують часткового ремонту крівель та заміни шиферу, понад 500  об’єктів потрібно засклити. Є потреба в 9000 листів шифера, 3000 кв.м. скла, та біля 400 віконних  блоків. У м. Сватове пошкоджено 12 комунальних об'єктів: школу мистецтв, будівлю пенсійного фонду, будівлю міської ради, гімназію, три загальноосвітніх школи, центр розвитку дитини, школу-інтернат, три дитячих дошкільних заклади. 

Після катастрофи відновлено на 100 % водопостачання, на 90 % – електро- та газопостачання житлового сектора міста.

Бригади швидкого реагування міжнародної гуманітарної місії надали 2000 продовольчих пайків, а також 300 теплих ковдр і пластикове покриття. Надано допомогу лікарні в місті Рубіжне, в яку були евакуйовані 40 пацієнтів зі Сватового. Організовано доставку у місто гуманітарної допомоги від фонду Р. Ахметова у кількості 221 комплектів (крупи, борошно, цукор, олія, консерви), із них 50 комплектів продовольчих наборів передано у м. Троїцьк для евакуйованих жителів м. Сватове.

Триває робота з відновлення житлового фонду міста. Зокрема, за координації групи цивільно-військового співробітництва ЗС України (сектор «А») затягнуто пройоми у будівлях шкіл №8 та №2, міської лікарні. Будівлі обігріто, отож заходи з запобігання розмороженню систем опалення реалізовано вчасно.

Загалом до ліквідації надзвийної ситуації залучено 940 чоловік та 144 одиниць техніки.

Підполковник Руслан Ткачук, речник АТО у Луганській області

 

 


Комментарии закрыты