У Сєвєродонецьку відбулося виїзне засідання Комітету ВР України з питань запобігання і протидії корупції

Сьогодні у Сєвєродонецьку – народні депутати Єгор Соболєв, Семен Семенченко, Володимир Парасюк та інші. На відкритому засіданні  Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції взяли участь губернатор Луганської області Георгій Тука, представники усіх силових структур регіону, а також громадські активісти. У присутності працівників засобів масової інформації, в тому числі центральних (залучені при підтримці міжнародної організації «Інтерньюз») відбувся діалог про систему перепуску через лінію розмежування, контрабанду, корупцію у силових структурах та інші питання.DSC_0782DSC_0789Пройшла доволі гостра дискусія, яка іноді виливалася у неприкрите протистояння народних депутатів та силовиків. Особливо гострий конфлікт спалахнув між депутатом Володимир Парасюком та генерал-лейтенантом  Анатолієм Науменком. Лідер Майдану звинуватив очільника МВС Луганщини у тому, що він не справляється зі службовими обов’язками... Останній, до речі, 29.09 має пройти перевірку на детекторі брехні. Присітній на засіданні Комітету головний військовий прокурор України Анатолій Матіос повідомив, що контрабандою займались військові. Зокрема він зазначив, що нерідко у цій справі були задіяна бронетанкова техніка та озброєння.

Громадські активісти порушили питання з приводу залишення на державних посадах людей, які підтрилали сепаратиський референдум. Зокрема, прозвучало прізвище керівника Старобільшини Гаркавого. Звинувачення у неповороткості силовиків підтримав народний депутат Семен Семенченко. 

DSC_0816 DSC_0805 DSC_0796Георгій Тука закликав учасників дискусії до конструкту, аби вносилися конкр=етні пропозиції задля покращення законодавства і розв'язання посталих проблем. Зокрема, навів приклад з законом про військово-цивільні адміністрації. Їх легалізація відбуваєтться лише за умови призначення керівника. Раніш голів ВЦА призначав Президент України, зараз (за останніми змінами) — губернатор, однак доволі довго тривають узгодження... Голова Комітету Єгор Соболєв взяв питання на контроль. Окрім нього за підсумками виїзного засідання до протоколу внесено  наступне: ініціювати перед Верховною Радою внесення змін у правове поле, аби передбачити можливість конфіскації транспортних засобів, що перевозять контрабандні товари, а також конфіскацію самого товару; включити працівників Держаної фіскальної служби до складу сил АТО; удосконалити систему електронних перепусток через лінію розмежування. DSC_0806Також підтримано ідею щодо створення логістичних центрів вздовж лінії розмежування як дієвого засобу боротьби з незаконним переміщенням товарів.  При цьому кошти від торгівлі мають іти до державної казни. Нині такі центри на Луганщині створються у Станиці Луганській та Новотошківському, а згодом цей досвід буде поширено і в інших профронтових містах та селах. Щоправда, для їх відкриття потрібне узгодження з РНБО.DSC_0711До речі, у Новотошківському народні депутати побували разом з представниками гродаськості та преси й оцінили ступінь готовності місцевого ЛЦ до запуску. Ремонт доволі великої будівлі (у минулому будинку культури) – на стадії завершення. Вже функціонує філія Ощадбанку, встановлено два банкомата. Керівник ВЦА Сергій Шакун пообіцяв, що центр запрацює вже через півмісяця.

- Мирні мешканці території, підконтрольної т.з. «ЛНР», зможуть прибувати сюди та купувати продукти харчування, побутову хімію, інші товари за українськими цінами та бачили правду про різницю у ціновій політиці у т.з. «Новоросії» та державі Україна на власній очі, — зазначив перед гостями та населенням селища очільник ВЦА.

DSC_0719На фото: заступник керівника Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Клименко, який особисто координував виїзд народних депутатів та преси у Новотошківське, відповів на численні запитання преси щодо умов функціонування майбутнього логістичного центру.

DSC_0730

DSC_0729[1]

Філіал Ощадбанку у ЛЦ Новотошківського.

DSC_0738Заступник керівника ВЦА с. Новотошківське Кривошапка демонструє площі, де розмістяться міграційна служба, аптека, магазини та інші структурні елементи ЛЦ. DSC_0763[1]Дітвора — у відновленій школі с. Новотошківське.


Комментарии закрыты