Упокой, Господи, души усопших раб твоїх, воїнів України! (фото)

21 червня у с. Побєда Новоайдарського району освячено капличку на місці загибелі українських воїнів. 2-3 вересня 2014 року село зазнало удару з РСЗВ «Смеч» та «Град» з території Російської Федерації. Загинуло 17 героїв.
Під час освячення каплиці на богослужінні були присутні бійці того самого 3-го батальйону територіального батальйону (нині — механізований у складі 24-ї бригади ЗС України), мешканці села Побєда, Новоайдайського району, представники влади, преси та волонтери.
— Вперше у житті я бачив як горить земля, метал, бачив пекло, — розповідав про ті рокові дні капелан 3-го батальйону отець Орест. – Ми знаходилися у бліндажі і молилися. Бог помилував. Вижили… Однак наші побратими загинули. Аби увіковічити пам’ять про героїв, які віддали свої життя за другів звоїх, ми вирішили побудувати храм і пам’ятник на їхню честь. Тепер кожний може зайти сюди, поставити свічку та помолитися Богу за упокой загиблих воїнів. У Бога всі живі!
Храм будували усім миром – військові та мирні мешканці. І на освяченні ця єдність відчувалася. Люди прийшли у вишиванках, з квітами. Окрім панахиди про «воїнів та невинно убієнних», прозвучали слова вдячності від селян, волонтерів та представників влади. Журналіст Володимир Мартинов (автор документального фільму про трагедію в с. Побєда) вручив воїнам 3-го батальйону прапор від жителів далекого Львова, і тим самим ще раз утвердив – ми єдина країна. Живемо єдиними думками та прагненнями. Бажаємо миру і готові стояти до кінця за наші міста та села.
Руслан ТКАЧУК, зона АТО — ЛуганщинаDSC_0602

DSC_0598

DSC_0578

DSC_0564

DSC_0561

DSC_0554

DSC_0548

DSC_0545

DSC_0537

DSC_0535


Комментарии закрыты