Військові медики вкрай потребують сучасного обладнання

Публікується в рамках конкурсу «Репортери АТО»

img03790.jpg.pagespeed.ce.nPvCrRoY5-

Тільки сорок відсотків апаратів штучної вентиляції легенів, вкрай необхідних для польових мобільних госпіталів є сучасними. Решта потребують оновлення, оскільки гарантійний ресурс цього класу медичної техніки складає всього 5-7 років. Про це говорили в Національному університеті «Львівська політехніка», коли ректор вузу, професор Юрій Бобало від імені студентів та професорсько-викладацького складу передавав Військово-медичному клінічному центру Західного регіону комплект вартісного медичного обладнання, зокрема, апарат штучної вентиляції легенів 4-го покоління «Bellavista 1000» німецького виробництва.

Благодійний дарунок прийняв начальник клініки анестезіології та реанімації, інтенсивної терапії та детоксикації, полковник медичної служби Степан Горобчук. А як повідомила керівниця відділення товариства «Просвіта» у «Львівській політехніці» Христина Бурштинська, в період з грудня 2013-го по листопад 2014-го року університетські студенти та викладачі зібрали майже мільйон гривень для допомоги активістам Майдану, а згодом і учасникам АТО. Зокрема, з цих коштів 276 тисяч було витрачено на придбання бронежилетів, а ще 245 тисяч гривень – на сучасне медичне обладнання для Військово-медичного клінічного центру Західного регіону.

– Близько 600 військовослужбовців, які отримали поранення і травми під час участі в антитерористичній операції на Донбасі, зараз проходять лікування в Львівському військовому госпіталі, – зазначив Степан Горобчук. – Наша клініка фактично займається важкими пацієнтами, нужденними в особливих медичних маніпуляціях. Також, у складі ВМКЦ ЗР є три групи лікувально-медсетринского складу, котрі здійснюють медичне забезпечення наших воїнів безпосередньо в зоні бойових дій.

Військовий лікар також зазначив, що новий апарат штучної вентиляції легенів спочатку буде протестований в стаціонарних умовах, буде також підготовлений і навчений персонал для роботи з цією технікою. Згодом, одна з лікарських бригад, яка відправлятиметься у зону проведення АТО, отримає цей апарат для оснащення мобільного госпіталю.

– Дуже важливо оперативно надавати медичну допомогу пораненим бійцям. Завдяки цьому апарату, який може працювати автономно до чотирьох годин, його можна використовувати не тільки в умовах госпітальної палати або хірургічного боксу, але й в автомобілі, вертольоті або літаку, – сказав військовий реаніматор. – Це дуже важливо, коли відлік часу йде на хвилини і реанімаційна бригада вживає всіх заходів для боротьби за життя пацієнта. До того ж, пристрій цей високотехнологічний, експертного класу і здатен самостійно проводити моніторинг стану хворого та коригувати свою роботу.

Автор: Ігор Галущак


Комментарии закрыты