В організації обмінів полонених Україна співпрацюватиме з МКЧХ

IMG_7057

IMG_7054

IMG_7044

IMG_7041

IMG_7037

IMG_7021-1

IMG_7017

IMG_7010

Jpeg

Jpega>У м. Щастя Луганської області у рамках Мінських домовленостей зусиллями Відділу взаємодії по звільненню полонених при Міністерстві оборони України пройшов обмін полоненими. Про це Голова СБУ Василь Грицак доповів Президенту України Петру Порошенку. Серед заручників – вісім військовослужбовців з 17-ї танкової бригади, батальйону «Айдар», 40-ї бригади, 43-ї бригади та один волонтер та один співробітник податкової служби. Обмін відбувся в форматі «10 на 10». З нашого боку додому повернулися Шанідзе, Бондарук, Семенюк, Швирєв, Пархоменко, Нігматуллін, Різаєва, Харатін, Ткаченко, Старцев.
Як повідомив радник заступника Міністра оборони України з питань обміну полонених Василь Будик, за підсумками заходу у Щасті досягнено домовленість про тісну співпрацю з місією Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ) у питаннях пошуку заручників та полонених.
Безпосередньо обмін полонених підготував керівник мінської гуманітарної групи з обміну полонених Віктор Медведчук. А завдяки Уповноваженому Президента України із врегулювання конфлікту на сході України народному депутату Ірині Геращенко, яка активно долучилася до обміну полонених, на рівні глави держави отримано «добро» на створення окремої групи з підтримки контактів з МКЧХ, яка опікуватиметься взаємодією у пошуку та організації визволення полонених.
— Обмін у м. Щастя відбувся в штатному режиму, без «сюрпризів», — підсумував Василь Будик. – Моя група приступила до організації наступного етапу визволення наших співгромадян.
Руслан Ткачук, речник АТО у Луганській області
Фото Василя Будика


Комментарии закрыты